chrome firefox opera safari iexplorer

На головній площі Львова у неділю готують всеукраїнський рекорд

23 жовтня 2013 о 15:01

Перед початком телевізійного вокального проекту «Битва хорів», у Львові відбудеться грандіозний хоровий флеш-моб, який буде внесено у книгу рекордів України. Відбудеться дійство 26 жовтня на Площі Ринок о 14.00 годині.

Долучитися до флеш-мобу може кожен охочий. Для участі потрібно вивчити українську пісню «Щедрик» та приєднатися до величезного хору у центрі міста.

Десятки хорів і сотні вокалістів зберуться разом, щоб об'єднатися в єдиний хор та заспівати в унісон. Долучитися до флеш-мобу може кожен охочий, для участі потрібно вивчити українську пісню «Щедрик» та приєднатися до величезного хору у центрі міста.

Як повідомляє прес-служба міськради Львова, співати хористи будуть під керівництвом заслуженого артиста України, хормейстра Рубена Толмачова, який зі своїм відомим джазовим ансамблем «Man Sound», візьмуть участь у заспіві відомого в усьому світі «Щедрика».

«Маємо надію, що саме у Львові нам вдасться втілити такий задум і зібрати рекордний за кількістю учасників хор. На нашу думку, Львів, мабуть найбільше серед українських міст оберігає свої традиції. Ми щиро сподіваємося на підтримку міста та його жителів, які бажають вкотре довести, що Львів співоче місто, у якому живуть талановиті і обдаровані люди», — розповів Олег Тихомиров, продюсер шоу «Битва хорів».

«Дуже приємно, що місто нам допомагає і сприяє в організації флеш-мобу. Без львів’ян цей захід буде просто неможливий. Для фіксації рекорду України нам потрібно близько 2,5-3 тисяч учасників, які в унісон будуть співати одну з найвідоміших у світі українських пісень «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича. Також разом з хористами буде співати знаний вокальний секстет «ManSound», — розповіла Ольга Гудзь, PR-менеджер телеканалу, який організовує шоу.

Довідка

«Битва хорів» — українська адаптація всесвітньо відомого формату Clash of the Choirs. Шоу дебютувало на каналі NBC в 2007 році і надихнуло американців на створення культового телесеріалу Glee. «Битва хорів» вмить завоювала серця глядачів — на сьогоднішній день формат адаптований у 15 країнах світу, серед яких Франція, Великобританія, Польща, Данія, Швеція.

Битися на сцені між собою будуть 8 хорів по 15 учасників у кожному. До перемоги їх поведуть зіркові наставники — ними стали виконавці, визнані в Україні, Росії і за кордоном: Алессандро Сафіна, Володимир Гришко, Руслана, Олег Скрипка, Ірина Білик, Злата Огневич, Гарік Кричевський та Наталія Гордієнко.

Джерело: Експрес
Розділи: Новини культури

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути