chrome firefox opera safari iexplorer

На зарплати вчителів не вистачає 2 мільярди гривень

26 жовтня 2013 о 15:17

Додаткова потреба видатків місцевих бюджетів на оплату праці працівникам освіти у більшості регіонів України становить близько 2 мільярди гривень.

Про це заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк, повідомляє «Освіта.ua».

За його словами, через недостатність видатків у більшості територій не забезпечується виплата педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та допомоги на оздоровлення.

«Має місце безпідставне скасування або зменшення вчителям доплат за певні види педагогічної роботи, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх колег, суміщення посад, примусове надання безоплатних відпусток», — зазначив Романюк.

За його даними, порушуються вимоги законодавства щодо рівня посадового окладу працівника I тарифного розряду: через урядові рішення його розмір на 295 гривень нижчий від мінімальної зарплати.

Також Романюк повідомив, що такий стан фінансування галузі призвів до невиконання встановлених ст.57 Закону «Про освіту» державних гарантій працівникам освіти.

Так, середній розмір посадових окладів педагогів складає лише 44% від законодавчо встановленого рівня.

«У зв’язку з цим кожен з педагогів недоотримує в середньому понад 3,2 тис. грн., а спеціалісти – понад 1,6 тис. грн. на місяць», — зазначив заступник голови профспілки.

«Викликає тривогу та призводить до напруження в освітянському середовищі недостача коштів на виплату зарплати працівникам більшості територій в листопаді-грудні, а також якість казначейського обслуговування навіть за їх наявності. За оперативними даними ланок Профспілки додаткова потреба видатків на оплату праці у місцевих бюджетах становить близько 2 мільярдів гривень», — заявив Романюк.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути