chrome firefox opera safari iexplorer

НТКУ придбала права на трансляцію Олімпіади за 21 млн грн

31 жовтня 2013 о 10:15

Національна телекомпанія Україна (НТКУ) сплатить за права на трансляцію Олімпіади 21 млн грн. Про це під час виїзного засідання Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради 30 жовтня повідомив т. в. о. генерального директора НТКУ Олександр Пантелеймонов.

Кошти телекомпанія має сплатити заплатити німецькій компанії Sportfive, яка отримала ліцензію на показ та розповсюдження прав на трансляції Олімпіаді.

Як уточнив пан Пантелеймонов, угода передбачає придбання прав на трансляцію зимових Олімпійських ігор 2014 року, що пройдуть у Сочі (Росія), літних Олімпійських ігор 2016 року (Ріо-де-Женейро, Бразилія) та на трансляцію літніх і зимових параолімпійських ігор.

За словами Олександра Пантелеймонова, у серпні цього року НТКУ отримала другу частину держфінансування у розмірі 170 млн грн, з них були виділені кошти на придбання змагань.

«Ми провели переговори і зараз вийшли на укладання угоди», — зазначив керівник телекомпанії.

Також, як зазначив Олександр Пантелеймонов, НТКУ зацікавлена у придбанні прав на показ чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 років.

Окрім цього, Перший національний має намір продати субліцензію на Чемпіонат світу з футболу 2014 року: за його словами, зараз йдуть переговори з низкою українських телеканалів.

Під час засідання голова комітету Микола Томенко звернув увагу на зауваження щодо коментування спортивних подій на Першому національному і закликав залучати до роботи лише україномовних коментаторів. Член комітету Ігор Мірошниченко запропонував телекомпанії у продажу субліцензії на великі спортивні події комерційним українським телеканалам, вписувати до обов'язкових вимог забезпечення виключно україномовного коментування.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути