chrome firefox opera safari iexplorer

Свірзький замок віддають у концесію. Охочих поки що немає

25 жовтня 2013 о 11:07

Львівська ОДА готує документи для оголошення конкурсу щодо передачі у концесію замку в с. Свірж Перемишлянського району Львівщини. Конкурс планують оголосити наприкінці цього або на початку наступного року.

Про це повідомив начальник відділу культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА Андрій Левик.

За його словами, до 1939 року Свірзький замок мав конкретних власників, потім там було правління колгоспу, колгоспні склади, розміщувалася школа механізаторів. Згодом палац передали в користування Спілці архітекторів України терміном на 49 років для облаштування там будинку творчості, однак проект як такий не відбувся.

Левик також зазначив, що задум щодо передачі замку у концесію виник кілька років тому.

«Спочатку Спілка архітекторів України погодила передачу замку в концесію з урахуванням певних умов, однак згодом відкликала це погодження. Питання зупинилося», – зазначив А. Левик.

За його словами, нинішній голова ЛОДА Віктор Шемчук підтримав ініціативу влади Перемишлянського району щодо передачі замку в концесію, триває підготовка документів для оголошення конкурсу, який планують провести наприкінці цього або на початку наступного року.

«На жаль, черги на те, щоб стати концесіонером, поки що немає. Наразі потенційних кандидатів нема. Ще ніхто не зголошувався», – констатував А. Левик.

Він зазначив, що основні вимоги до концесіонера – забезпечити збереження об’єкта, його автентичних елементів. Окрім того, йдеться про комплексний підхід, адже це не лише замок, а й 25 га землі, ставок.

Зі слів посадовця ЛОДА випливає, що очікують концесіонера з чималими статками. Адже для реставрації замку, який перебуває у плачевному стані, за оцінками А. Левика, потрібно 30-35 млн грн.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути