chrome firefox opera safari iexplorer

Учені з'ясували секрет щастя в шлюбі

10 жовтня 2013 о 09:45

Кожні п'ять років учасники розповідали психологам про свої емоційні відчуття шлюб...

Задоволеність відносинами в подружжі шлюбі багато в чому залежить від варіанту присутнього у них гена.

До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету, які вели спостереження за більш, ніж 150 подружніми парами протягом 20 років. 

Кожні п'ять років учасники розповідали психологам про свої емоційні відчуття шлюбу. Дослідження також передбачало спілкування пар і в лабораторних умовах. 

Таким чином, у дослідників була можливість оцінити їх справжні взаємини, вивчити вираз осіб, тон голосу і т.д... 

У всіх учасників дослідження узяли на аналіз зразки ДНК. Фахівці порівняли їх генетичний профіль, рівень задоволеності подружнім життям і емоційну тональність.

У досліджуваній системі мозку ключову роль відіграє так званий «ген щастя». Він регулює настрій і від його змін залежить кількість трансмісії серотоніна.

Дослідниками було встановлено, що «короткий» варіант даного гена пов'язаний зі зниженим перенесенням серотоніна, збільшуючи ризик розвитку депресії, і навпаки, «довгий» варіант піднімає рівень транспортування цього «гормону радості», викликаючи почуття задоволеності життям.

Раніше повідомлялося, що в Україні кожен п'ятий шлюб розпадається через пияцтва, стверджують соціологи. Все тому, що жінки не можуть миритися з запоями чоловіків.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути