chrome firefox opera safari iexplorer

За рівнем розвитку інформаційних технологій Україна – на рівні Молдови і Туреччини

08 жовтня 2013 о 14:43

Міжнародний Союз Електрозв'язку (МСЕ) ООН 7 жовтня оприлюднив новий звіт «Вимір інформаційного суспільства», де подає основні глобальні тенденції щодо розвитку інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) та індекс розвитку ІКТ.

Індекс охоплює 157 країн, Україна займає 68 місце. Цей показник покращився порівняно із попереднім роком на одну позицію, тоді Україна була на 69 місці.

За даними індексу, Туреччина перебуває на сходинку нижче від України, проте загальні показники обох країн є однаковими. Росія у рейтингу на 40 місці, але її показник погіршився порівняно із попереднім роком, тоді Росія була на 38 місці.

Білорусь посідає 41 сходинку і її розвиток ІКТ ООН оцінив як один із найбільш динамічних, адже порівняно із минулим роком результат Білорусі підвищився на 5 позицій. Молдова — на 65 місці, Грузія – на 71; Вірменія – на 74.

Серед країн ЄС — Швеція на 2 місці, Ісландія на 3-му, Польща на 37 місці. США перебувають на 17 місці індексу ІКТ. Лідирує у цьому рейтингу вже третій рік поспіль Корея.

За даними звіту більш ніж 250 мільйонів осіб на Землі цього року підключилися до Інтернету, а вже до кінця 2013 року 40% населення світу буде онлайн. Мобільним зв'язком зараз можна користуватися майже у будь-якому куточку Землі, а мобільний Інтернет став більш доступним ніж широкосмуговий.

Крім того, згідно з досілдженням, 30% молодого населення (15-24 роки) Землі є digital natives, або носіями культури інформаційного суспільства. Це ті люди, які народилися в добу інформаційного суспільства та виростали разом із інформаційними та комунікаційними технологіями. Найбільше digital natives у Кореї – 99,6%, Ісландії – 95, 9% та США – 95,6%. В Україні digital natives є 21,4% молодого населення.

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути