chrome firefox opera safari iexplorer

Підручники з англійської мови для першачків теж з помилками, – вчитель

12 листопада 2013 о 18:20
У підручнику з англійської мови для першого класу загальноосвітніх шкіл чимало помилок.

Про цей йдеться у статті учителя-методиста Анатолія Шванца для «Української правди. Життя».

Вчитель і співукладач кількох словників англійської мови Анатолій Шванц наводить перелік мовних помилок з підручника, виданого у 2012 році «Генезою» і рекомендованого МОН для використання у школах.

Так, автор підручника Алла Несвіт плутається в артиклях, говорячи про сестру, Санта-Клауса чи маму вживає займенник «it», хоча йдеться про живих людей, а не предмети.

У підручнику є ще чимало недоглядів, у тому числі звертання на листівці.

Наприклад, вказано «To Mum and Dad», хоча там правильно писати «Dear Mum and Dad»;  королева і зоопарк чомусь  пишуться з великої літери при простому називанні (у підручнику вони Zoo і Queen).

Автор підручника для першокласників також вважає, що носії мови використовують словосполучення «a New Year tree», хоча  це калька з російської, натомість є «а Christmas tree».

У підручнику також зазначається «In the menu (с.68)», хоча правильно – «Оn the menu», у фразі «guests are standing the door!» (с.59). Пропущено прийменник at перед the door та чимало інших помилок.

«Книжка рекомендована Міносвіти і видана масовим, чи не кількасоттисячним, тиражем. Як зазначено у вихідних даних, „експертизу здійснював Інститут педагогіки НАПН України“, там же названо і прізвище рецензента», — додає Анатолій Шванц.

«Оскільки комплексний висновок про якість навчальної літератури можна робити лише після її перевірки шкільною практикою, то далі йтиметься в основному про мовний аспект згаданого підручника, тобто про те, що лежить на поверхні і чого не можна не помітити навіть неозброєним оком», — пише вчитель і подає перелік деяких помилок.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути