chrome firefox opera safari iexplorer

У світ вийшов роман “Художник” про Тараса Шевченка в образі художника

24 грудня 2013 о 15:21

Українські сценаристи Денис Замрія та Костянтин Тур-Коновалов (зокрема вони працювали над сценарієм фільму “Той Хто Пройшов Крізь Вогонь”) написали книгу про невідомого Тараса Шевченка, в образі, насамперед, художника. Вона вийшла під назвою “Художник” накладом 10 тисяч примірників.

hudognik

У центрі сюжету роману-біографії “Художник” – історія життя великого українського поета та художника Тараса Шевченка, а саме той доленосний момент, коли кріпак-підмайстер зміг стати вільною людиною. У 1836 році з Італії до Росії повертається відомий митець Карл Брюллов. І в одному селі він бачить портрет дівчини роботи невідомого майстра. Так доля звела цих людей, щоб відкрити світові Тараса Шевченка — великого художника і поета.

Знайомство з видатними діячами української та російської культури — художником Сошенко, поетом Гребінкою, мистецтвознавцем Григоровичем, участь Брюллова і самого Жуковського і, нарешті, знакова лотерея, що дозволила зібрати необхідні для викупу кріпосного художника гроші: ці справжні історичні події і складають сюжет роману.

Книга демонструє інший, не хрестоматійний погляд на особистість Шевченка, живу людину, а не статтю з підручника. Історія про те, як нікому не відомий малярчук із майстерні Ширяєва перетворився на модного столичного художника.

 

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...