chrome firefox opera safari iexplorer

Хліб насущний стає все дорожчим

17 січня 2014 о 12:16

Попри державне регулювання цін на хліб, він все одно дорожчає, хоча борошно дещо подешевшало. За даними Державної інспекції з контролю за цінами, середні роздрібні ціни на хліб в Україні у 2013 році зросли на 2,4-3,2% залежно від сорту.

За даними інспекції, станом на 31 грудня 2013 року середня ціна хліба з пшеничного борошна вищого ґатунку становила 5,97 грн./кг (на 2,8% дорожче, ніж роком раніше), з борошна першого ґатунку – 5,09 грн./кг (2,74%), а середня вартість житньо-пшеничного хліба зросла на 3,2% – до 5,1 грн./кг.

Подорожчання хліба в країні минулого року в інспекції пояснюють зростанням витрат пекарів на сировину, енергоносії та заробітну плату. У Держінспекції з цін пояснили, що виробництво соціальних сортів хліба на більшості хлібопекарень в 2013 році було збитковим, тому зниження цін на борошно, яке було зафіксовано починаючи з липня минулого року, не потягло за собою зниження ціни на «соціальний» хліб. Не позначилося здешевлення борошна і на ціні більшості сортів хліба масового споживання.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути