chrome firefox opera safari iexplorer

Соціологи виявили найулюбленішу пісню українців

14 січня 2014 о 13:35

Пісня Володимира Івасюка «Червона рута» у виконанні Софії Ротару майже втричі популярніша за будь-яку іншу.

Рейтинг найулюбленіших пісень очолюють виключно україномовні пісні, однак загалом з’ясувалося, що з 800 пісень, які українці назвали бреде улюблених, більше половини становлять російськомовні.

Згідно з результатами дослідження, оприлюдненого соціологічною группою «Рейтинг» найулюбленішою піснею українців є «Червона рута». Її назвали соціологам 14,3% опитаних українців.

Також до числа лідерів серед улюблених увійшли такі пісні: «Чорнобривці» (5%), «Одна калина» (4,3%), «Несе Галя воду» (4,1%), «Ой, смереко» (3,9%), «Миллион алых роз», «Хуторянка», «Рідна мати моя» та «Катюша» (по 3,6%), «Айсберг», «День Победы» (по 3,3%), «О Боже, какой мужчина» (3,2%), «Черемшина» та «Ой, на горі два дубки» (по 3%).

Найбільш популярними виконавцями стали головні прими ще радянської естради Софія Ротару та Алла Пугачова. До чільної п’ятірки популярних виковців за версією соціологів увійшла також группа «Океан Ельзи» і російські виконавці Стас Михайлов та Григорій Лепс.

Перелік всенародно улюблених пісень суттєво різниться залежно від регіону. Скажімо, у центральній Україні більше люблять «Рідна мати моя», на півночі – «Ой, у вишневому садку», а на сході – «Катюшу». У південних областях і Криму найбільш улюбленою піснею є «Айсберг» Алли Пугачової.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Громадська думка

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути