chrome firefox opera safari iexplorer

У 2015 році Україні бракуватиме 170 тисяч IT-фахівців

10 січня 2014 о 13:34

В Україні дефіцит кадрів у сфері інформаційних технологій в 2015 році становитиме 170 тис. чоловік, говориться в повідомленні прес-служби Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації (Держінформнауки). 

«Дефіцит у 2015 році становитиме близько 100 тис. фахівців у IT-експорті та близько 70 тис. на внутрішньому ринку», — цитує прес-служба голову агентства Володимира Семиноженка. 

За його словами, на початок 2014 року кількість IT-фахівців в Україні становить близько 250 тис. чоловік, 40 тис. із них — сертифіковані фахівці, які створюють конкурентоспроможну експортно-орієнтовану продукцію. При цьому щорічний приріст кадрів у IT-сфері становить 15,5 тис. чоловік, і він не в змозі забезпечити потреби ринку. 

Семиноженко також зазначив, що згідно з даними Європейської Комісії, незабаром з проблемою дефіциту IT-фахівців зіткнеться і Євросоюз. 

«Прогнозують, що вже в 2015 році брак айтішників на території ЄС може досягти 900 тис. І це при тому, що кількість випускників-комп'ютерників тримається на рівні 100 тисяч», — відзначив він. 

На сьогоднішній день у світі близько 18,2 млн. IT-фахівців. Їхня кількість до 2019 року може зрости на 45% — до 26,4 млн. чоловік. Зараз лідером у IT є США, які мають 3,6 млн. розробників, далі йде Індія — 2,75 млн. За прогнозами експертів, вже в 2018 році ситуація зміниться і кількість індійських фахівців збільшиться до 5,2 млн. проти 4,5 млн. американських. До цього часу кількість «айтішників» у Китаї становитиме майже 1,9 млн. програмістів, а в Росії — близько 1,3 млн. 

Як повідомляв УНІАН, згідно зі звітом «Вимірювання інформаційного суспільства» Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ) ООН, Україна посідає 68-е місце в світі за розвитком інформаційно-комунікаційних технологій. В цілому рейтинг охоплює 157 країн. 

Лідирує вже третій рік поспіль Корея, на 2-му місці Швеція, на 3-му — Ісландія. США перебувають на 17-м місці індексу ІКТ, Польща — на 37-му місці, Росія — на 40-му.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути