chrome firefox opera safari iexplorer

Як можна допомогти Майдану?

24 січня 2014 о 13:05

help-euromaidan

Бути чи не бути на Майдані – це особисте питання кожного, і чимало людей уже вирішили його для себе. Тим не менш, людей, яким не байдужі події в Україні, є дуже багато – не лише в Києві, а особливо в регіонах. І за певних причин вони не мають можливості бути присутніми на Майдані. Тим не менш, способів допомогти Майдану є чимало, і ми вирішили зібрати кілька основних. 

1)  Можна роздавати wi-fi

Якщо ви проживаєте близько до ключових точок, де вібдуваються якісь події – зніміть пароль на свою wi-fi мережу. Нехай активісти та журналісти отримають можливість оперативно передавати інформацію про все, що відбувається. Один день відкритого вайфаю не змінить вашого рахунку за інтернет, а комусь можливо допоможе у критичній ситуації. Те ж саме стосується і офісів.

2) Переказувати гроші

Не треба пояснювати, чому ви не можете поїхати у Київ – це, наголошуємо, особиста справа кожного. Перекажіть гроші на потреби Євромайдану чи Автомайдану, і долучіться таким чином до спільної справи. Віднесіть гроші у скриньку на Майдані вашого міста, і нехай за вас поїдуть ті, хто хоче, але не має фінансової змоги. Будьте уважні при переказі грошей: влада заблокувала деякі рахунки, тому треба використовувати лише нові та перевірені. Ваші гроші підуть на потреби тих, хто зараз у столиці. Сторінка facebook.com/EuroMaydan

3) Привозити необхідні речі, ліки та продукти

Якщо в грудні Майдан потребував в основному теплого одягу та продуктів, то після подій 19 січня на перше місце за потребами вийшли ліки. І при чому не простий йод чи перекис, а дещо складніші ліки, оскільки відвозити людей у міські лікарні тепер небезпечно – їх звідти одразу викрадають. В центрі Києва уже практично неможливо придбати необхідні препарати, тому якщо ви живете в інших районах чи містах – придбайте все, що потрібно, та відвезіть у будинок Профспілок. Списки актуальних потреб шукайте на сторінках Євромайдан SOS, Медичної служби та інших. Продукти та теплі речі також не завадять.

4) Брати участь в акціях у своєму місті

Значною мірою успіх Майдану залежить не лише від подій в Києві, а й від подій у містах. Хороший приклад цьому – Львів. За два місяці боротьби там домоглися значних перемог: внаслідок бойкоту бізнесу регіоналів місцевий осередок ПР розпустився, а голова ОДА подав у відставку. Також дуже важливими були акції у різних містах з блокування військових частин: люди не дозволили силовикам поїхати на Київ.

5) Поширювати інформацію

Не всі люди здатні адекватно розцінити, яка інформація є правдивою, а яка ні, і причини цьому різні – хтось не є активним користувачем інтернету, хтось звик дивитись традиційні телеканали, які нічого не покажуть. Про що казати, якщо навіть у західних областях деякі люди досі думають, що на Майдані стоять за гроші. Допомогти поширенню правди дуже просто: для цього вам знадобиться лише комп’ютер і принтер. Друкуйте основні новини дня та розвішуйте їх на зупинках у своєму місті. Нехай люди дізнаються правду, а ті, хто досі не вірить у щирість намірів Майдану – задумаються.

6) Бойкотувати компанії ПР

Побиття наших громадян фінансується в тому числі і завдяки бізнесу Партії Регіонів, яка проникла у всі сфери життя. Якщо в не вірите в можливість добитися змін таким шляхом – то знову наведемо вам приклад Львова, де ображені депутати писали прохання припинити бойкот – адже він дійсно почав призводити їх до збитків. Але поки власники цього бізнесу перебувають у цій партії – значить, вони солідарні з побиттями, викраденнями та вбивствами українців. Економічний тиск змусить їх прийняти правильне рішення. Список компаній шукайте тут facebook.com/BoycotteInUkraine.

7) Блокувати екаунти ботів та українофобів у соцмережах

Наш основний шлях комунікації – це соціальні мережі, і влада це вже давно зрозуміла: ще на початку грудня у Twitter та інших соціалках з’явились цілі армії ботів, які засмічували стрічку за хештегом #євромайдан та дезінформували всіх поширенням брехні. Якщо ви бачите таку сторінку – сміливо натискайте report for spam.

8) Перекладати тексти для західних ЗМІ

І хоча мало хто сподівається на блискавичну та жорстку реакцію Європи та США, припиняти працювати з ними не варто. Ви можете долучитись до поширення інформації, якщо володієте англійською, німецькою, французькою мовами і можете допомогти в перекладі актуальних новин та всього, що відбувається в Україні, для колег із західних ЗМІ.

9) Приходити на Майдан

І все ж таки, спробуйте знайти можливість прийти на Майдан. Чим більше людей там буде, тим більше шансів на успіх у нас є. Корисні будуть всі: вчора ми бачили фото чоловіка на інвалідній колясці, який допомагав збирати сніг, фото бабусі з “кравчучкою”, яка возила мішки та жінок на підборах і в дорогих шубах, які збирали бруківку. Успіхів!

Фото: Віталій Раскалов

Джерело: Inspired
Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути