chrome firefox opera safari iexplorer

За руйнування пам'ятників радянським воїнам введено кримінальну відповідальність

16 січня 2014 о 13:05

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до статті 297 Кримінального кодексу України” (реєстраційний номер 2178а).

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 235 народних депутатів.

Про це повідомив на засіданні парламенту голова Лічильної комісії, народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Як відомо, сьогодні всі голосування у ВР проводяться в ручному режимі, тому буквально за кілька секунд після голосування Олійник назвав кількість – 235 депутатів.

Ухваленим законом передбачено внести зміни до Кримінального кодексу, встановивши, що за «осквернення та руйнування пам’ятників, споруджених в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни — радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців передбачена кара у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк».

Відповідний законопроект внесли на розгляд парламенту народні депутати від КПУ Петро Симоненко та Ігор Алексєєв.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути