chrome firefox opera safari iexplorer

СБУ порушила кримінальну справу за передачу земель заповідника у Чигирині до приватних рук

29 лютого 2012 о 12:05

Співробітники Служби безпеки викрили працівників сільської ради, які виявилися напрочуд щедрими, віддавши, певно, не за гарні очі, в приватні руки три ділянки землі в межах охоронної зони Національного історико–культурного заповідника «Чигирин».

Через таку щедрість кілька сімей стали власниками родової землі гетьмана Хмельниць­кого на його замчищі в Чигиринському районі, отримавши її під будівництво приватних садиб. Причому щойно землю приватизували, її швиденько перепродали у треті руки.

І хоча земельна оборудка сталася ще в 2006 році, нині СБУ таки порушила кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та частиною 2 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.

«Є Закон України про охорону культурної спадщини, у якому чорним по білому написано: пам’ятки археології, а ці земельні ділянки є саме такими, не підлягають приватизації. Вони повинні залишатися у державній власності», — каже «Україні молодій» заступник директора Національного історико–культурного заповідника «Чигирин» Віктор Лазаренко.

За його словами, все зробили в обхід заповідника: у технічній документації, в акті погодження меж земельної ділянки, де мають ставити свій підпис сусіди по наділу, підпис заповідника не фігурує. Віктор Лазаренко каже: працівники заповідника ніколи не сумнівалися, що справедливість візьме гору — і за людськими законами, і за Божими. А три ділянки землі на замчищі Богдана Хмельницького повернуться в державну власність.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути