chrome firefox opera safari iexplorer

На місці поваленого Леніна можуть встановити пам'ятник київським меценатам

03 лютого 2014 о 12:23

На місці знесеного пам'ятника Володимиру Леніну у центрі Києва можуть встановити пам'ятник цукрозаводчикам і меценатам Лазарю Бродському та Миколі Терещенку.

Такими були підсумки інтернет-голосування киян, що проходило з 27 по 31 січня, пише DT.UA.

Як повідомив заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко, у голосуванні взяли участь 7 тисяч киян. 44% з них підтримали ідею увічнити меценатів.

«У нас був момент, коли за одну ніч Ленін набрав більше тисячі голосів. Наші програмісти виявили майже 1400 голосів з однієї IP. Ми їх знімати не стали. У тих 39%, які тут за Леніна — половина отримані нечесним шляхом. Але ми просто показали, що на будь-яку несправедливість наші городяни завжди дадуть відповідь потрійною активністю», — розповів чиновник.

«З результатами цього голосування ми вийдемо до лідерів думок і київських „митців“, щоб разом вирішити яким бути такому пам'ятнику», — додав Крамаренко.

Окрім меценатів і вождя світового пролетаріату 7% тих, хто голосував, пропонували встановити пам'ятник київському губернатору Івану Фундуклею, 2,8% — письменнику Івану Нечуй-Левицькому. Ще 5% киян хотіли б бачити на цьому місці фонтан, а 1,4% — клумбу.

Нагадаємо, Лазар Бродський і Микола Терещенко здійснили величезний внесок у розвиток Києва, за них у місті з'явилися будівлі, якими українська столиця пишається і нині: будівля КПІ на проспекті Перемоги, Театр оперети, Інститут електрозварювання, Обласна лікарня, синанога на Шота Руставелі, Бессарабський ринок, Володимирський собор.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути