chrome firefox opera safari iexplorer

«Театральний Оскар» за найкращу чоловічу роль отримав міністр культури

25 березня 2014 о 14:24

Міністр культури України Євген Нищук отримав «Театральний Оскар» – нагороду «Київська Пектораль» за найкращу чоловічу роль у постановці «Прекрасний звір у серці»

Члени журі у складі мистецтвознавців і театральних критиків високо відзначили втілений ним на сцені київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір'я» образ Миколи Вінграновського, повідомляє прес-служба Мінкультури.

«Театр має жити і та кров, яку здають актори, щоразу виходячи на сцену – це щось надзвичайне! Завдяки цьому долаються усі негаразди. Сьогодні тут в залі присутня моя вчителька Валентина Іванівна Зимня, і ця нагорода для неї! Тут також є студенти, яких ми навчаємо, також вітаю всіх їх», – сказав Нищук.

Премію з Євгеном Нищуком розділив Олексій Вертинський з Молодого театру за роль у виставі «Загадкові варіації». Обоє акторів протягом усіх турів голосування отримували однакову кількість голосів, тож журі, вперше за історію існування премії, вирішило відзначити одразу двох номінантів. Щоправда, у промові зі сцени Євген Нищук наголосив: охоче би віддав свій голос Вертинському.

Усього за премію у 14 номінаціях змагалися 75 прем'єр 2013 року.

Цього року нагороду у більшості номінацій зібрала вистава Дмитра Богомазова «Morituri te salutant» за мотивами новел Василя Стефаника – вона стала і найкращою режисерською роботою, і найкращою виставою минулого року. Премію за головну жіночу роль отримала Надія Кондратовська з театру Російської драми за виставу «Обіцянка на світанку». До речі, одним із кандидатів на цю номінацію став чоловік – Михайло Кукуюк за роль Аннети у виставі «Дві панянки у бік півночі» в Театрі на лівому березі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути