chrome firefox opera safari iexplorer

Україна, Польща і Литва готові створити загальну військову бригаду

19 березня 2014 о 10:18

Україна, Литва і Польща можуть відновити переговори про спільну тристоронню військову бригаду LITPOLUKRBRIG.

Як пише газета Lietuvos zinios, про це заявив литовський міністр оборони Юозас Олякас.

За його словами, в четвер буде обговорюватися це питання. На це серйозно налаштовані як у Польщі, так і в Литві. Крім того, Олякас, як пише газета, заявив, що в.о. міністра оборони України Ігор Тенюх підтримав цю ідею.

При цьому видання повідомляє, що проект в останні роки «завис у повітрі» через позицію колишнього керівництва України, а також охолодження у відносинах між Литвою і Польщею.

Юозас Олякас додав, що тристороння бригада, перш за все, займеться плануванням, підготовкою документів. Військовослужбовці також візьмуть участь у спільних навчаннях, військових місіях.

«Від Литви ми могли б делегувати 5-6 офіцерів. Детальніше сказати про конкретнішу діяльності зможу, коли ми остаточно домовимося, і будуть підписані документи. Зараз є тільки одне підтвердження готовності українців створювати і проводити в життя цей проект на рівні міністра. Мабуть, там ще має сказати своє слово Рада України, тоді можна було б говорити про початок проекту», — сказав міністр оборони Литви.

Нагадаємо, генеральний секретар організації Андерс Фог Расмуссен заявив, що після часткової окупації російськими військами української території в НАТО вирішили призупинити практичне співробітництво з РФ.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути