chrome firefox opera safari iexplorer

Проїзд у столиці підніметься до 3-4 гривень

08 квітня 2014 о 10:46

Найближчим часом в Києві подорожчає проїзд в маршрутках — до 3-4 гривень. Київські перевізники стверджують, що у зв’язку із зростанням цін на дизельне пальне, змушені працювати практично собі у збиток. Одночасно з підняттям тарифів обіцяють покращити якість обслуговування та етикет водіїв. В іншому випадку погрожують страйком. Більше про це у матеріалі Катерини Луценко.

Вже за кілька днів кияни платитимуть за проїзд у маршрутних таксі на 50 копійок більше. Згодом ціна має зрости ще на півгривні. В підсумку — проїзд подорожчає до 3-4 гривень. За словами приватного перевізника Юрія Нестерчука, такий крок – вимушений, адже останнім часом суттєво підкочили ціни палива, а також запчастини для машини.

Кияни вже знають про наміри перевізників збільшити тарифи. На зупинках громадського транспорту висять оголошення, в яких вони просять пасажирів з розумінням поставитись до збільшення тарифів на проїзд. Більшість киян не задоволені, втім альтернативи немає, кажуть вони.

Приватні перевізники в один голос запевняють, що подорожчання проїзду – це єдиний спосіб утриматися на ринку. Більше того, вони обіцяють поступово покращувати якість обслуговування, каже приватний перевізник Ігор Гусак.

Третина маршрутних столичних таксі знаходяться у комунальній власності, більшість — а це близько двох тисяч машин — належить приватним перевізникам. Комунальні маршрутки поки возитимуть киян за старими тарифами, втім після перегляду не виключено що й вони піднімуть вартість проїзду.

За словами превізників, сьогодні рентабельність деяких маршруток дорівнює всього двом-трьом відсоткам, хоча має бути мінімум пятнадцять. За їхніми словами, собівартість проїзду одного пасажира дорівнює три гривні сімдесять пять копійок. У столичній мерії пропозиції перевізників частково готові підтримати. Об’єктивні причини для збільшення тарифів існують, проте, насамперед, слід взяти під контроль справжні доходи перевізників.

Джерело: eramedia.com.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути