chrome firefox opera safari iexplorer

Медитація сприяє продуктивній роботі мозку

29 травня 2014 о 15:59

Медитація не просто заспокоює, а збільшує продуктивність мозку у розумінні власних почуттів і думок: норвезькі вчені підтвердили це за допомогою магнітно-резонансної томографії

Процес медитації — щось більше, ніж просто спосіб заспокоїти думки і зменшити рівень стресу. Під час медитації мозок обробляє більше думок і почуттів, ніж при звичайному розслабленні.

Вчені з Норвегії та Австралії провели аналіз картин магнітно-резонансної томографії мозку у добровольців, які практикують медитацію протягом багатьох років. При порівнянні картин активності зон кори головного мозку виявилося, що патерни активності розрізняються у разі простого розслабленого стану, ненаправленої медитації, медитації, зосередженої на якомусь предметі.

Ненаправлена медитація дозволяє мозку активувати зони, пов'язані з аналізом емоцій і думок про поняття «Я». Цей тип медитації припускає, що людина звільняється думок, поки спостерігає за власним диханням або тихими ненав'язливими звуками.

Така медитація, судячи з об'єктивних даних нейробіологів, ефективніша, ніж зосереджене повторення в думках певного образу чи фрази.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути