chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні – День пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе

16 вересня 2014 о 09:41

16 вересня журналісти у Києві та регіонах традиційно згадають Георгія Гонгадзе та інших журналістів, які загинули під час виконання своїх професійних обов'язків.
 
У цей цень о 13.00 в «Українському кризовому медіацентрі» (Київ, вул.Інститутська, 4, третій поверх готелю «Україна») відбудеться прес-конференція учасників руху «Стоп цензурі!» на тему «Нова влада і свобода слова». 
 
О 18.15 на Хрещатику, 27-А у Києві, біля офісу Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України зберуться журналісти, аби о 18.30 рушити пішою ходою на Майдан Незалежності і далі — до Адміністрації Президента України.
 
Журналіста Георгія Гонгадзе було вбито восени 2000 року. Майже через вісім років, 15 березня 2008 року, Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича — і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.
 
29 січня екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача засудили до довічного позбавлення волі за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Зараз Олексій Пукач оскаржує вирок в Апеляційному суді.
 
В квітні Генеральна прокуратура України почала перегляд справи про вбивство журналіста і перевірку причетності до нього другого президента Леоніда Кучми, оскільки в.о. генпрокурора України Олег Махніцький заявив, що ГПУ не вважає справу Георгія Гонгадзе закритою.

Розділи: Суспільство

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути