chrome firefox opera safari iexplorer

ЄС затвердив концепцію реформ у сфері безпеки України

01 жовтня 2014 о 11:40

Представники країн-членів ЄС погодили концепцію щодо реформи сектора цивільної оборони України.

«Це ще один крок до швидкого початку роботи місії з підтримки ефективних і демократично контрольованих служб цивільної безпеки в Україні», — йдеться в заяві прес-служба Ради ЄС.

Місія надаватиме поради та здійснювати нагляд за розвитком стратегії з реформування сектора цивільної безпеки України. Повідомляється, що в діяльності місії будуть відображені питання поваги прав людини, боротьби проти корупції, гендерної рівності.

«Експерти Євросоюзу працюватимуть поруч зі своїми колегами у відповідних українських органах. Крім того, EUAM Ukraine забезпечуватиме координацію і послідовність дій з іншими зусиллями ЄС, а також з роботою ОБСЄ та інших міжнародних партнерів», — повідомили в ЄС.

Штаб-квартира місії, яку очолює Кальман Міжей, розташована в Києві. Зараз готуються додаткові планувальні документи для діяльності місії.

Як повідомлялося, 22 липня Рада Євросоюзу заснувала у рамках Спільної політики безпеки і оборони ЄС консультативну місію з реформування громадянського сектора безпеки України (EUAM Україна).

Для роботи місії на початковому етапі, який повинен тривати до 30 листопада, Рада ЄС виділила бюджет в розмірі 2,68 млн євро.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути