chrome firefox opera safari iexplorer

На конкурс пам'ятника Небесній сотні надійшли 404 заявки з 18 країн

28 листопада 2014 о 16:42

На міжнародний конкурс зі створення пам'ятника героям «Небесної сотні» надійшло вже 404 заявки з 18 країн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор Києва Сергій Целовальник

«1 грудня закінчується прийом заявок на конкурс. Вже надійшло 404 заявки з 18 країн. Понад 60 заявок надійшло з-за меж України», — зазначив Целовальник.

За його словами, впродовж лютого 2015 року конкурсна комісія опрацьовуватиме запропоновані проекти пам'ятника, після чого вони будуть виставлені на суд громадськості.

Целовальник наголосив, що йдеться не лише про сам пам'ятник як скульптурну композицію чи композиції, а про створення так званої «Території гідності» — меморіального комплексу в центрі Києва — на Майдані Незалежності, Хрещатику (до Бессарабської площі), вулиці Інститутській, Європейській площі, вулиці Грушевського.

Також він зазначив, що буде враховано думку людей, які вже поставили в місцях загибелі майданівців пам'ятні знаки, хрести.

За словами Целовальника, під час громадських обговорень майбутнього меморіалу 40% людей висловилися за вшанування всіх учасників Майдану, 32% — вшанування загиблих «з обох боків», 16% — героїв «Небесної сотні».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі