chrome firefox opera safari iexplorer

На конкурс пам'ятника Небесній сотні надійшли 404 заявки з 18 країн

28 листопада 2014 о 16:42

На міжнародний конкурс зі створення пам'ятника героям «Небесної сотні» надійшло вже 404 заявки з 18 країн.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор Києва Сергій Целовальник

«1 грудня закінчується прийом заявок на конкурс. Вже надійшло 404 заявки з 18 країн. Понад 60 заявок надійшло з-за меж України», — зазначив Целовальник.

За його словами, впродовж лютого 2015 року конкурсна комісія опрацьовуватиме запропоновані проекти пам'ятника, після чого вони будуть виставлені на суд громадськості.

Целовальник наголосив, що йдеться не лише про сам пам'ятник як скульптурну композицію чи композиції, а про створення так званої «Території гідності» — меморіального комплексу в центрі Києва — на Майдані Незалежності, Хрещатику (до Бессарабської площі), вулиці Інститутській, Європейській площі, вулиці Грушевського.

Також він зазначив, що буде враховано думку людей, які вже поставили в місцях загибелі майданівців пам'ятні знаки, хрести.

За словами Целовальника, під час громадських обговорень майбутнього меморіалу 40% людей висловилися за вшанування всіх учасників Майдану, 32% — вшанування загиблих «з обох боків», 16% — героїв «Небесної сотні».

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути