chrome firefox opera safari iexplorer

22 роки тому було відправлене перше СМС-повідомлення

03 грудня 2014 о 19:34

Перше СМС в його нинішньому вигляді було відправлене 3 грудня 1992, коли 22-річний співробітник Sema Group Ніл Папуорт тестував нову технологію для оператора стільникового зв'язку Vodafone.

Текст повідомлення мав всього два слова: «Щасливого Різдва». Слід зазначити, що спочатку СМС відправляли з комп'ютера, і лише пізніше вдалося налагодити пряму переписку між мобільними пристроями.

Спочатку ні співробітники Sema Group, ні оператори мобільного зв'язку не усвідомлювали значення відкриття Папуорта. Не поспішали використовувати новий сервіс і абоненти — лише в 2000 році компанії нарешті дозволили своїм клієнтам надсилати СМС користувачам інших стільникових мереж. Це значно підвищило привабливість недорогої послуги, яку відразу ж оцінила цільова аудиторія. Повідомлення довжиною в 160 символів стали ідеальним засобом зв'язку для юних користувачів, які не хотіли витрачати зайві кошти на тривалі розмови і розбиратися з заплутаними тарифними планами.

«20 років тому, тестуючи цю технологію, я й не здогадувався про її майбутнє значення. Лише до 10-річного ювілею СМС, дивлячись на стрімко зростає їхня популярність, я почав розуміти, що це дійсно велике відкриття», — зізнався Ніл Папуорт.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути