chrome firefox opera safari iexplorer

У рейтингу свободи слова українські інтернет-ЗМІ скотились до «частково вільних»

05 грудня 2014 о 12:40

У рейтингу свободи інтернет-ЗМІ Україна різко погіршила свої позиції з травня 2013 по квітень 2014 року.

Про це свідчать дані дослідження «Freedom on the Net 2014», проведеного міжнародною неурядовою організацією Freedom House.

Дослідження показало, що стан свободи слова в Інтернеті погіршився. За підсумками 2014 року Україна в даному рейтингу перемістилася з групи «вільних» держав в групу «частково вільних».

«Протягом 2013 — 2014 років сфера онлайн в Україні зіткнулася з ростом тиску, однак вона все ще залишається вільною частиною медіапростору», — йдеться у звіті.

Погіршення свободи слова в Інтернеті, за даними Freedom House, пов'язане насамперед з насильством щодо користувачів соцмереж, а також інтернет-журналістів під час Евромайдана.

Крім того, дослідження показало, що на сьогоднішній день з 45,5 мільйонів громадян України є користувачами Інтернету є 42%. Цей показник значно збільшився з 2013 року, коли інтернет-ЗМІ читали 34% громадян нашої країни.

Зазначимо, що країнами, в яких стан інтернет-ЗМІ вважається «не вільною», є Китай, Таїланд, В'єтнам, Узбекистан, Пакистан, Іран, ОАЕ, Сирія, Саудівська Аравія, Ефіопія, Судан, Єгипет, Білорусь.

Росія також перебуває у групі «частково вільних» держав. Однак відсоток інтернет-користувачів там вище, а стан свободи слова в цілому нижче.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути