chrome firefox opera safari iexplorer

Театр Франка присвятив прем'єру колезі, загиблому на Майдані

19 лютого 2015 о 16:09

19, 20 та 21 лютого, до річниці подій на Майдані, Національний театр імені Івана Франка три дні поспіль покаже свою прем’єрну виставу «Щоденники Майдану» (режисер Андрій Май).

Цей триденний проект театр вирішив присвятити пам’яті Андрія Мовчана, який працював у театрі Франка, але трагічні події у центрі столиці передчасно обірвали його життя − рік тому. Андрієві було лише 34 роки. Сьогодні його ім’я – серед героїв Небесної Сотні, повідомляє Сultprostir.ua.

Проект «Щоденники Майдану» нещодавно приймав участь у міжнародному театральному фестивалі Lessingtage-2015, який проходив у Гамбурзі та був присвячений темі миру. «Щоденники Майдану» − документальна п’єса, в основі якої інтерв’ю учасників подій на Майдані. У виставі звучать свідчення людей, які приймали участь в протестах у центрі Києва.

Серед таких активістів був і Андрій Мовчан. У театрі його лагідно називали Світлячок. Адже світло – це його покликання, професія, захоплення. Саме технічний – освітлювальний – напрям Андрій і визначав в системі роботи театру імені Франка.

Його дуже цінували колеги. Сам Андрій горів «театром», дуже любив різні вистави. Колеги розповідають: «У Андрія була чітка громадянська позиція. Не показова. На Майдан він почав ходити вже з того дня, коли відбулося побиття студентів – і нікому про це нічого не говорив. Просто він кожен день був там, намагався допомогти людям…».

Портрет Андрія Мовчана, який для франківців так і лишається Світлячком, сьогодні − на стіні театру… Він, як і раніше, поруч з колегами. Його світло не гасне.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути