chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі відкриється перший в Україні Музей вогню

18 лютого 2015 о 18:03

На Військовому спуску в будинку № 6 в Одесі найближчим часом відкриють перший в Україні Музей вогню.

У цьому незвичайному закладі представлять понад півтори тисячі запальничок, зібраних колекціонером Євгенієм Борисковим.

«Захворів» на запальнички одесит 2008 року. Саме тоді у країнах Євросоюзу й США було заборонено обіг сувенірних запальничок, зроблених у вигляді тварин, героїв мультфільмів, ліхтарів, фотоапаратів та інших предметів. І Борисков вирішив їх збирати, щоб, як він сам каже, зберегти історію. Поповнювати свою колекцію європейськими експонатами виявилося складним завданням.

— Я об’їздив майже тридцять європейських міст і ніде не знайшов жодної запальнички для своєї колекції. Єдине, що побачив, — це чохол, і то для звичайної пластмасової запальнички. Усі запальнички-іграшки я купував на території України або замовляв через Інтернет, — розповів колекціонер.

Колекція Борискова — найбільша не тільки в Україні, а й у країнах СНД. У червні 2013-го вона потрапила до Книги рекордів України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути