chrome firefox opera safari iexplorer

3 березня вперше відзначатимуть Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку

03 березня 2015 о 09:45

Дванадцять провідних організацій світу з охорони здоров’я оголосили 3 березня 2015 року першим щорічним Всесвітнім днем запобігання вродженим вадам розвитку. Тож у вівторок в Україні, як і в усьому світі, вперше відзначатимуть цей День.

Мета цього Дня у всьому світі – покращити поінформованість суспільства про причини вроджених вад розвитку (ВВР), запровадити програми первинної профілактики ВВР, розширити мережу інформаційних ресурсів і служб з опіки хворих та їхніх родин, йдеться в повідомленні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, яке надійшло в редакцію ZAXID.NET.

Як зазначено в повідомленні, таке рішення було прийнято з уваги на те, що вроджені вади розвитку (ВВР) – головна причина малюкової смертності в розвинених країнах світу.

Науковці довели, що на виникнення більшості ВВР у дітей впливають фактори навколишнього середовища, зокрема іонізуюча радіація, алкоголь. Негативний вплив цих факторів можна зменшити або взагалі усунути, і тим самим значно знизити ризики і частоти ВВР.

Багаторічні дослідження ВВР демонструють, що популяційні частоти ВВР є одними з найвищих в Європі.

«Найкращий старт у житті – це народження без вроджених вад розвитку, яким можна запобігти», – наголошено в повідомленні.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути