chrome firefox opera safari iexplorer

Тарас Шевченко завітав до Дніпропетровського військового госпіталю

10 березня 2015 о 10:26

З ініціативи Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» у Дніпропетровському клінічному військовому госпіталі з нагоди дня народження Тараса Шевченка відбувся мистецький захід за участю відомих діячів культури.

Для воїнів АТО, що лікуються в госпіталі, волонтерів та працівників цього закладу читали твори Т. Шевченка та влаштували мистецьке дійство лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка, народні артисти України Анатолій Хостікоєв та Наталія Сумська, а також заслужені артисти України Анатолій Гнатюк та Олексій Паламаренко .

Відкриваючи цей захід, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко сказав, що його Фонд розпочав просвітницьку програму «Україна шанує Героїв», головна ідея якої – максимально підтримати наших військових, які, захищаючи Україну, отримали поранення та лікуються сьогодні у госпіталях України.

«Мій досвід та досвід моїх колег, що воювали в Афганістані, підказує, що ми не повинні забувати про тих людей, які воюють за Україну. І їм сьогодні потрібно не лише лікування, а і моральна підтримка, просвітницька робота, допомога в реабілітації та подальшому працевлаштуванні. З цією метою Фонд запропонував відомим діячам культури та мистецтва об’їздити військові госпіталі, заїхати у військові частини і підтримати військовослужбовців, які захищають Україну», — зазначив М. Томенко.

По завершенню мистецького заходу організатори акції передали Дніпропетровському госпіталю ліки, а також спеціальні видання, зокрема, так звані «військові Кобзарі», щорічники та іншу літературу в допомогу учасникам АТО.

Також Фондом «Рідна країна» було передано до бібліотек Дніпропетровська Українські щорічники на 2015 рік та диски для просвітницької роботи із серії «7 чудес України».

Микола Томенко подякував за організаційну підтримку і допомогу народному депутату Андрію Павелку та керівнику Фонду «Рідна країна» в Дніпропетровській області Володимиру Тюріну.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути