chrome firefox opera safari iexplorer

У РФ до суду передано справу поета, який написав вірш на підтримку України

23 березня 2015 о 17:10

Кримінальну справу стосовно Олександра Бившева, поета з селища міського типу Кроми Орловської області, передано до суду, повідомляють «Грані». Він звинувачується в екстремізмі за публікацію в соцмережах віршів на підтримку України.

Районна газета «Зоря» опублікувала замітку про направлення справи до суду в номері, в основному присвяченому «народній радості» з нагоди річниці анексії Криму, зазначив Бившев. Цього разу редакція змінила його прізвище. Однак раніше видання згадувало його під справжнім ім'ям в якості «зрадника Батьківщини».

3 жовтня Кромський райсуд визнав вірш «Українським патріотам» екстремістським матеріалом. Рішення було винесено на підставі висновку, підготовленого експертно-криміналістичним центром регіонального УМВС. 20 листопада Орловський облсуд залишив це рішення в силі. У березні Орловський облсуд відхилив касаційну скаргу Бившева. Поет заявив, що оскаржуватиме це рішення у Верховному суді, а потім звернеться в ЄСПЛ.

При цьому раніше експертизу тексту провели фахівці московської Гільдії лінгвістів-експертів з документаційних та інформаційних спорів (Гледіс), в числі яких були два доктори наук і один академік. Вони не знайшли у вірші ніяких ознак екстремізму. Проте висновок Гледіс суди до уваги не взяли.

Вірш «Українським патріотам» Бившев опублікував 1 березня 2014 на своїх сторінках в соцмережах. У середині травня за це проти нього порушили справу за частиною 1 статті 282 КК (збудження ненависті або ворожнечі), що передбачає до чотирьох років колонії.

19 червня проти поета відкрили ще одну справу за частиною 1 статті 282. Вона була заведено за публікацію 15 квітня вірша «Українські повстанці». Його автор також помістив в соцмережах. Тоді ж, 19 червня, у Бившева пройшов обшук, в ході якого були вилучені ноутбук та електронні носії даних.

Бившеву 42 роки, він уродженець Кромів. Закінчив Орловський педінститут. Автор двох книг віршів. Член Спілки письменників XXI століття. У Бившева на руках хворі батьки — 84-річний батько, котрий переніс інфаркт, і напівсліпа матір, у якої був інсульт.

16 серпня поета відсторонили від роботи в селищній школі, де він викладав німецьку мову.

У грудні Бившев повідомив погрозу вбивством, яка йому надійшла.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути