chrome firefox opera safari iexplorer

Українські бійці-інваліди потрапили на обкладинку австрійського журналу

12 березня 2015 о 13:46

П'ять бійців АТО проходять реабілітацію в Австрії, про що написало видання цієї країни.
Журналістка Лідія Акришора взяла інтерв'ю у п'яти українських бійців, що проходять реабілітаційний курс в Австрії після отриманих травм в боях у Східній Україні, повідомляє австрійський журнал Biber.

Стаття про українських бійців вийшла в світ під назвою «Спасибі Путіну. Українські солдати в Австрії».

Реабілітаційний курс оплачує ініціатива австрійської Асоціації інвалідів та фонд International Association for Support of Ukraine. Бійці проходять курс фізіотерапії, щоб навчитися ходити з протезом.

Солдати розповіли про час, проведений після боїв, де вони бачили багато жертв і болю. Бійці вказали на існування якогось «синдрому Донбасу» — психічний розлад у тих, хто воював з терористами в Східній Україні. У тих, у кого є цей синдром, після участі в боях в Донбасі не справляються зі спокійним життям в Києві.

Бійці також зазначили, що раді, що не потрапили додому відразу, поскольтку вони б зійшли з розуму там через нормальне життя.

Акришора розповідає, що після інтерв'ю в лікарні солдати провели її на вулицю. По дорозі їм зустрілися інші пацієнти, які, посміхаючись, і з австрійським акцентом вітали українських бійців зі словами: «Добрий вечір». Бійці навчили австрійців деяких слів і фраз українською, зокрема, і «Слава Україні — Героям Слава», резюмує автор статті.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути