chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаси. Буддійський храм посеред України

29 квітня 2015 о 13:40

Височіє на крутих схилах Дніпра величний, викладений з каміння і обрамлений червоною черепицею,  буддистський храм. Звели його 20 років тому за прототипом храму в Лаосі. Нині він вважається однією з найбільших буддистських святинь Європи.

«Будда родом з Черкас…», — саме так почнуть легенду-оповідь вихованці храму – «воїни світла» зі школи кунг-фу Ша Фут Фань (клан п’яти бойових котів). А на підтвердження покажуть статуетку Будди в масці воїна, начебто знайдену під час будівництва храму. Сучасні послідовники тибетських монахів, що завжди носять усе чорне, розкажуть про батька Будди, про невідоме історії стародавнє місто, що існувало на території сучасних Черкас, про таємничий і містичний народ аріїв, котрий 6 тисяч років тому пішов звідси і оселився в Тибеті. Вірити чи піддати сумнівам ці легенди – прерогатива кожного туриста. Але факт залишається фактом: відвідати це місце варто!

Храм відкритий для паломників та всіх охочих: тут для вас проведуть цікаву, пізнавальну екскурсію комплексами храму, навчать правильно читати мантри, працювати з холодною зброєю, осягнути філігранне мистецтво кунг-фу, силовий тайський бокс, а також проведуть вишукані чайні церемонії й допоможуть поринути у спокійний світ медитації.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути