chrome firefox opera safari iexplorer

Художниця вишила мозолі на руці, щоб показати цінність жіночої праці

27 квітня 2015 о 17:18

Таке просте, на перший погляд, жіноче заняття, як шиття незаслужено вважається легким і практично непомітним. Так само як і решта «традиційних» жіночих турбот.

Лондонський художник і фотограф Еліза Беннетт (Eliza Bennett) представила серію знімків під назвою «Woman's work is never done» (що у вільному перекладі означає «Жіноча робота не закінчиться ніколи»). На фотографіях зображена її долоня, вишита нитками. Здалеку вона виглядає як натерті мозолі.

Вся справа в тому, що переважна більшість вважає таку традиційно «жіночу» роботу, як прибирання, прання, шиття, приготування їжі, дуже легким і простим заняттям.

Використання вишивки, як суто жіночого заняття, дуже символічно. Ця робота вимагає від рукодільниць багатьох годин копіткої праці. Поколоті, огрубілі руки — це неминучі наслідки від такого заняття.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути