chrome firefox opera safari iexplorer

Ліга Європи. Дніпро — Брюгге 1:0. Шахов приносить Україні півфінал єврокубку

24 квітня 2015 о 10:12

Дніпро продовжує творити футбольну історії. Команда з Дніпропетровська у 2015 році вперше у своїй історії вийшла у півфінал єврокубку. Сталося це після протистояння з бельгійським Брюгге в ¼ фіналу Ліги Європи. Перемогу «синьо-біло-блакитним» приніс єдиний точний удар Євгена Шахова, який назавжди вписав своє прізвище в історію клубу.

Після нульової, але веселої та цікавої нічиєї у Брюгге не варто було очікувати такої ж гри й у Києві. Про це вже після поєдинку розповів і головний тренер дніпропетровців Мирон Маркевич. Він зазначив, що попросив своїх підопічних не бігти стрімголов уперед, а звертати увагу на захист і шукати свій шанс в атаці, який, як ми вже знаємо, вони знайшли та використали.

Бельгійці взагалі відверто розраховували втримати нульову нічию. Принаймні, про це свідчить офіційна статистика зустрічі. У Брюгге за весь матч було чотири удари, з яких жодного у ствір воріт. Дніпряни 11 разів пробивали у бік воріт Райана, і п'ять прийшлися у рамку. Звичайно, підопічні Мішеля Прюдомма думали, що Дніпро обере більш атакуючу гру, чим дозволить створювати моменти на контратаках. Що ж, якщо так, то Маркевич повністю переграв свого візаві.

Перший тайм команди відіграли особливо прагматично, по черзі володіли ініціативою. Іноді здавалося, що Брюгге навіть більше тримає м'яч. «Читали» захисники бельгійців гру Коноплянки, який так жодного разу і не зміг вийти на ударну позицію. Та і загалом, перша половина матчу-відповідь пройшла у невисокому темпі, під час якого своїми проходами інколи вибухав Лучкевич.

Другий тайм розпочався куди цікавіше. Дніпряни швидко розіграли штрафний, і Коноплянка вийшов на ворота, однак з гострого кута не зміг пробити Райана. Та досить швидко все повернулося до того перебігу, який був у перші 45 хвилин. Бойко відверто нудьгував, а у Ротаня ніяк не виходило знайти партнерів подачами зі стандартів.

На останні двадцять хвилин тренери вирішили зробити певні зміни. Прюдомм випустив височенного Уларе, а Маркевич зробив другу заміну (першу він використав ще після перерви, коли замість Безуса випустив Шахова), давши проявити себе Каліничу. У підсумку Нікола пожвавив гру в атаці, кілька разів зачепившись за м'яч.

І, можливо, саме непорозуміння захисників Брюгге, хто і коли має діяти з Каліничем, і зіграло з ними злий жарт. Оборонці втратили на лівому фланзі Шахова, що відразу ж помітив Ротань і віддав точну передачу на хід. Євген забрав м'яч під себе і не без рикошету поцілив у дальній кут! У гостей ще залишалося десять хвилин, аби врятуватися, однак нічого їм створити так і не вдалося. Отже, Дніпро виходить у півфінал і вже починає мріяти про євротрофей.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути