chrome firefox opera safari iexplorer

Українських музикантів закликають підтримати «Радіо Промінь»

24 квітня 2015 о 10:00

«Радіо Промінь», що відсвяткувало 22 квітня 50-річний ювілей, залишилося без частот у верхньому fm-діапазоні.  Наразі державну радіостанцію можна почути тільки в інтернеті та УКХ-діапазоні, але цього практично не має на сучасних приймачах.

«Є архівний аудіозапис, який був начитаний десь у 1992 році: там перелік частот, на яких тоді можна було слухати «Промінь» – це звучить 3 хв. 35 сек. Зараз, на жаль, ми можемо тільки згадувати про свою велику мережу мовлення. На даний момент загальноукраїнська радіостанція виходить в ефір на FM аж на... 1 хвилі – у славному місті Гадячі на 105,9 МГц. І потужність передавача у цьому місті − 0,03 кВт.  У решті міст – (їх всього 24) можна знайти «Промінь» лише на УКХ, але на сучасних приймачах цей діапазон просто відсутній. Як вам картинка покриття? Зверніть увагу на синій колір – це хвилі, які на шкалі частот у більшості сучасних приймачів просто відсутні», — розповіла в інтерв’ю Cultprostir головний редактор «Радіо Промінь» Вікторія Польченко.

Раніше, коли «Радіо Промінь» намагалося отримати ліцензії на частоти в FM-діапазоні, йому регулярно відмовляли, пояснюючи це тим, що «у вас же є проводове мовлення».

«Впевнена, не зайве вкотре звернутися до наших друзів – музикантів: є в Україні радіостанція, яка завжди відкрита для вашої музики, на якій не існує «прайс-листів для ротації пісень», де ви можете бути частими гостями ефірів. Вам потрібна така радіостанція? Ви, ймовірно, також хочете, щоб у нашій країні було радіо, яке не керується комерційними інтересами, формуючи український музичний контент. Підтримайте нас у боротьбі за частоти – музикою, словом і справами. Давайте змінювати ситуацію разом!» — каже Вікторія Польченко.

Джерело: Cultprostir.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути