chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені довели цілющий вплив мистецтва

07 квітня 2015 о 16:25

Дослідники з університету Каліфорнії довели на практиці, що мистецтво може позитивно впливати на організм людини, зміцнюючи його імунну систему.

Протягом одного дня вчені показували 200 молодим людям арт-твори. Далі вони фіксували емоції, які досліджувані відчували від споглядання прекрасного: співчуття, задоволення, любов, радість, гордість тощо. Аналізи зразків тканин ясен і щік учасників експерименту довели, що в цей час в їхньому організмі вироблялися особливі речовині – цитокіни. Саме вони здатні знижувати в організмі вміст хімічних речовин, що викликають діабет, запалення, серцеві напади та інші хвороби.
 
«Емоції захвату від споглядання творів мистецтва підвищують рівень цитокінів в організмі, що доводить: мистецтво справді позитивно впливає на здоров’я людини та тривалість її життя», – переконаний доктор Дейчер Келтнер з Каліфорнійського Університету в Берклі.

Джерело: ART Ukraine
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути