chrome firefox opera safari iexplorer

Трійця 2015: дата і традиції свята

06 травня 2015 о 11:20

День Святої Трійці (Трійця, П'ятидесятниця, Зіслання Святого Духа) — свято християнського календаря, який відзначають в останню неділю травня, на 49 день після Великодня. Трійця 2015 символізує сходження Святого Духа на апостолів. У Біблії сказано, що Ісус Христос пообіцяв учням повернутися після вознесіння і свою обіцянку дотримав саме в цей день. На свято Трійці 2015 в церкві відбувається одна з найбільш урочистих служб.

В Україні православні і греко-католики відзначають свято Трійці 2015 в останній день травня, тобто 31.05.15. Вихідні дні триватимуть з суботи, 30 травня, по понеділок, 1 червня.

Традиції свята Трійця 2015:

  1. У цей день слід прикрасити житло пагонами берези з бруньками, які тільки-но розпустилися, як символ життя і процвітання.
  2. Перед Трійцею 2015 важливо ретельно прибрати квартиру чи будинок.
  3. За бажанням можна очистити будинок і від духовного бруду: обійти зі свічкою весь будинок і триразово перехрестити всі кути.
  4. Задумайся про те, чи чисті твої думки і справи. Покайся у своїх гріхах, помолись.
  5. Прийнято пригощати близьких і рідних. Запроси сім'ю і друзів в свій будинок на Трійцю 2015 і приготуй для них смачне частування.
Джерело: tochka.net
Розділи: Традиції

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути