chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові створять наглядову раду з охорони пам'яток ЮНЕСКО

09 травня 2015 о 12:00

У Львові планують створити громадську наглядову раду з питань охорони пам’яток культурної спадщини, розташованих на території, що включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також, своїм розпорядженням голова Львівської ОДА Олег Синютка припинив діяльність юридичної особи Державного історико-архітектурного заповідника у Львові.

Відповідне розпорядження Синютка підписав 5 травня.

До складу ради, в разі їх згоди, пропонується внести 22 людини. Серед них — історик Ярослав Грицак, культуролог Тарас Возняк, директор Державного історико- архітектурного заповідника у м. Жовкві Володимир Герич, генеральна директорка Львівської національної галереї  мистецтв ім. Б. Возницького Лариса Разінкова-Возницька.

Положення про громадську наглядову раду розроблять та подадуть на затвердження Синютці до 1 червня 2015 року.

Голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк в коментарі  підтвердив, що мав розмову з Олегом Синюткою про доцільність створення наглядової ради — органу, який би давав оцінку діяльності чи бездіяльності влади у цій темі.

Натомість рішення про ліквідацію заповідника Салюка здивувало, тим більше, що, згідно з документом, він є головою ліквідаційної комісії.

За його словами, кілька років тому Львівська ОДА видала розпорядження про створення заповідника, — а, по суті, відновлення існуючого раніше, — та про призначення Салюка директором. Однак, наказу про призначення в результаті так і не з'явилось через протидію тодішнього начальника управління культурної спадщини Львівської ОДА Валерія Потюка.

Відтак, попри наявність усіх необхідних документів — зокрема, розпорядження голови Львівської ОДА, заповідник так і не почав діяти.

На думку Салюка, заповідник у Львові мав би стати  науковою установою, на відміну від чиновницьких інституцій.

Начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко розповіла , що державний історико-архітектурний заповідник у Львові був створений у 1975-му році постановою Ради Міністрів УРСР, а у 1994-му році перестав існувати як дирекція.

«У 1975-му році створення такого заповідника мало сенс — адже вся власність тоді була державною, і його дирекція могла мати у власності конкретні пам'ятки Львова. Це була наукова структура, яка фінансувалася з державного бюджету. І на той момент інших механізмів не було. Однак робити це через 40 років — означає визнавати, що ми не розвиваємось», — каже Онищенко.

Нині ж, за словами Онищенко, розпорядження Синютки, по суті, ні на що не впливає — адже ліквідовує неіснуючу структуру.

Що ж до створення громадської наглядової ради, то тут Онищенко висловлюється оптимістичо — за умови, якщо до складу ради будуть, за її словами, входити «достойні люди».

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути