chrome firefox opera safari iexplorer

В Єгипті почнуть відновлювати одне з 7 чудес світу

10 травня 2015 о 16:23

У Єгипті збираються відновити Олександрійський маяк, який був повністю зруйнований в результаті землетрусу близько 700 років тому. Про це пише видання «Медуза».

Як зазначається, єгипетська влада вже схвалила проект будівництва унікальної споруди. Його зведуть на острові Фарос, недалеко від місця, де цей маяк стояв.

Олександрійський маяк був побудований в III столітті до нашої ери. Для керування рухом кораблів вдень використовували велике мідне дзеркало, а ввечері на маяку палили багаття. Маяк, названий одним з семи чудес світу, зруйнувався в результаті трьох землетрусів у 956, 1303 і 1323 роках нашої ери. На його руїнах в 1480 році була побудована фортеця, яка стоїть в Александрії і досі.

Слід зазначити, що до нашого часу не дійшло жодного зображення маяка, тому його творці будуть виходити тільки з текстових описів, згідно з якими висота його становила від 120 до 137 метрів. У маяка була масивна платформа, квадратна в перетині, восьмигранна середня частина і кругла, висока вежа.

Про те, скільки коштуватиме державі споруда маяка, інформації поки немає.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути