chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні області перейменують у регіони, а райони назвуть повітами

16 травня 2015 о 09:56

Конституційна комісія підтримала рішення перейменувати області і райони. 

Як зазначається, такі пропозиції підтримала конституційна комісія, що засідала в Адміністрації президента. Головна мета реформи — це децентралізація і більша самостійність регіонів, передусім фінансова.

Наразі учасники обговорення зійшлися на тому, що у повітах, крім місцевих рад, мають бути створені виконкоми.

Голова парламенту наголосив, що реалізовано 70% заходів підготовки реформи, і вже у липні ці зміни проголосують у Верховній Раді.

«З центру, з області і з повіту, району, все буде віддано максимально вниз. Нам до 15 липня потрібно двічі проголосувати. Два місяці абсолютно достатньо, щоб це зробити в стінах українського парламенту», — заявив спікер ВРУ Володимир Гройсман.

Нагадаємо, раніше Гройсман повідомив про рівні самоврядування, які функціонуватимуть в Україні. За його словами, їх буде три: перший — громади (одне або кілька поселень), середній — повіт (кілька громад) і вищий — регіони (області та Крим).

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути