chrome firefox opera safari iexplorer

У «Мистецькому Арсеналі» покажуть сто шедеврів Катерини Білокур

16 червня 2015 о 14:55

В Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відкривається масштабна ретроспектива робіт видатної української художниці ХХ століття Катерини Білокур. Крім того, в рамках проекту «Катерина. Хочу бути художником!» проходить виставка сучасних українських художниць, що працюють у жанрі відео-арту, повідомляє DT.UA.

Вперше в історії незалежної України в одному виставковому проекті буде представлено майже вся творчість Катерини Білокур (близько 100 шедеврів) з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва, Яготинського історичного музею, та інших провідних музеїв країни.

Всього будуть показані близько 100 шедеврів, серед яких і олійний живопис, і малюнки, і невеликі нариси. Глядачі зможуть оцінити всі грані таланту унікальної художниці, яка є одним із символів української культури.

Катерина Білокур – одночасно одна з найбільш відомих і невідомих українських художниць ХХ століття. У нинішньому 2015 році виповнюється 115 років з дня її народження. Як відзначають автори проекту, здавалося б, всі чули це ім'я, але в основному воно викликає лише дуже буквальну асоціацію з квітковими мотивами. Однак творчість Білокур має набагато більш глибокий екзистенційний вимір, а біографія художниці — дуже яскрава і актуальна історія про долю геніальної жінки, яка прагнула займатися мистецтвом в українській провінції на тлі важких історичних і політичних обставин ХХ століття.

Унікальний світ мистецтва був народжений великим болем душі, але, незважаючи на це, він випромінює надзвичайну енергію позитиву. «В наш час гостросоціальних потрясінь ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе в і глибоких медитативних творах Білокур» — зазначають куратори виставки.

bilokur2«Хочу бути художником!» — автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза, є певною межею, вона повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям задля того, щоб займатися мистецтвом. Чоловік, який не отримав навіть початкової освіти і жив в примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила всі жахливі сторінки української історії минулого століття: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, незважаючи на все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею.

Ще в 20-ті роки ХХ століття, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативної патріархальної середовища, де пройшла вся життя Катерини Білокур. Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд з видатними світовими художниками ХХ століття, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоучками.

"Звідки приходить це потужне і часом ірраціональне бажання займатися мистецтвом? Чи змінилися в сучасній Україні умови для жінок-художниць, які роблять вибір на користь сучасного мистецтва? Що означає цей вибір для українських художниць, які сьогодні працюють в нових медіа і, зокрема, експериментують у жанрі відео-арту? Мистецький Арсенал перетворюється на майданчик діалогу через десять між Катериною Білокур та українками, які так само, як і вона майже сто років тому, кажуть сьогодні зухвалу фразу «Хочу бути художником!».

В експозиції проекту також будуть представлені відео-роботи сучасних українських художниць: Катерини Берловым, Блок Наталії, Ути Кільтер, Лізи Готфрик, Дар'ї Кольцової, Ольги Лапник, Ольги Селищев, Зінаїди Ліхачової, Анастасії Лойко, Соломії Савчук & Наталії Голиброды, Оксани Чепелик, Аліни Якубенко, Дар'ї Кузьмич протягом всієї виставки кожну середу буде діяти вечірня школа живопису для дорослих «Натюрморт з натури».

Виставка триватиме більше місяця – з 16 червня до 19 липня, час роботи — з 11:00 до 20:00 (понеділок, вихідний день).

Вартість вхідного квитка становить 40 гривень.

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі