chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві відкрилась виставка про втрачений рай

11 червня 2015 о 08:11

10 червня в київській галереї «Лавра» відкрилась виставка молодої української художниці Ольги Селищевої «Сад. Трансформація». На ній будуть представлені живописні роботи, тема яких зачіпає зміну світу, внутрішніх відчуттів, що приходять за нею. Основною проблематикою проекту є трансформація середовища і втрата раю, як ідеальної взаємодії людського і божественного начал.

«Проект «Рай. Трансформація» — це майже рік ретельної роботи. У підсумку експозиція включає в себе різні роботи від двох метрів, до п'яти сантиметрових мініатюр, поєднані спільною темою переходу і трансформації реальності. Через барокове багатство елементів для мене було важливо передати красу і крихкість світу, ідилії, яку так легко зруйнувати. Я проводила аналогії із актуальною ситуацією в Україні та станом переходу від миру до війни, формування нової реальності. На картинах переважає чорний фон як колір таємниці, невідомості, першоелемент і зосередження всіх кольорів. Головними героями картин стали птахи — символ свободи, що мешкають одночасно на небі і на землі. Таке ж значення мають картини з хрестами. 

Хрест як дохристиянський символ об'єднує в собі вертикаль і горизонталь, тваринний і божественний світ, небо і землю. В експозиції представлена ​​золота рама, що складається з класичних елементів, яблук, квітів і бджіл, що прилетіли на аромат, однак рама починає плавитися, перетворюючись на безформну масу, символізуючи, таким чином, смерть однієї епохи і перехід до іншої, трансформацію уявлень про красу. Кожен кадр відео для проекту являє собою фото реального хімічного експерименту зняті під мікроскопом. На чорному тлі зафіксовані білі елементи, що нагадують зірки та процес зародження всесвіту» — посвятила Cultprostir в подробиці експозиції художниця Ольга Селищева.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути