chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові презентували альтернативу рельєфно-крапковій книзі для сліпих

15 вересня 2015 о 09:59

У рамках проекту «Перша дейзі-бібліотека», який реалізує львівський обласний осередок «Української спілки інвалідів — УСІ», в Україні з’явиться перша бібліотека для людей iз вадами зору. Уже виготовлено 11 аудіопідручників для 5-го класу і вищих навчальних закладів, повідомляє Україна молода.

Аудіюванням літератури займалися і переселенці iз зони АТО. «Дейзі» — це особливо зручний для користувачів із вадами зору формат, оскільки він має функцію навігації аудійованою книжкою: повністю незряча людина спроможна протягом декількох секунд віднайти будь-який потрібний їй розділ, параграф, сторінку тощо в такій аудіокнижці. Показово, що працюватиме над виготовленням книг у форматі «дейзі» і група незрячих та слабкозорих мешканців різних областей України, які з’їхалися до Львова.

Проект став переможцем щорічного конкурсу соціально-культурних проектів і з міського бюджету м. Львова отримав дофінансування — 20 тисяч гривень. За ці кошти було оплачено роботу студії звукозапису, необхідну для того, щоб озвучити аудіопідручники. Як повідомив заступник начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Львівміськради Михайло Мороз, цей проект отримав одноголосну підтримку всіх членів конкурсної комісії.

«Така дейзі-бібліотека буде доступна на одному з онлайн-ресурсів, — каже керівник проекту Оксана Потимко. — Автори проекту сподіваються, що таким чином можна буде поліпшити ситуацію з катастрофічним браком сучасних книжок для незрячих, а заодно й запропонувати альтернативу громіздким і дорогим у виробництві «брайлівським» книжкам. За допомогою «дейзі»-видань читач водночас матиме шанс освоїти комп’ютер, що згодом дозволить йому стати конкурентоспроможним працівником на ринку праці». Формат дейзі є альтернативою рельєфно-крапковій книзі, брак якої в Україні очевидний. Такі книги мають функцію навігації, внаслідок чого пошук будь-якого потрібного розділу, параграфа, сторінки тощо в аудіокнизі здійснюється миттєво. Таким чином дейзі-книга стає незамінною для сліпих студентів, учнів, фахівців».

До кінця року планують виготовити 2000 позицій аудіокнижок у форматі дейзі, зосереджуючи увагу на україномовній та навчальній літературі.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути