chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві вшанують жертв Соловецького етапу, розстріляного 1937 року

27 жовтня 2015 о 14:09

27 жовтня 2015 року, у вівторок, о 18-й годині, біля пам'ятника Лесеві Курбасу, що на перетині вулиць Прорізна і Пушкінська, відбудеться панахида за жертвами розстріляного Соловецького етапу.

27 жовтня, 1, 2, 3 і 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, що на півдні Карелії розстріляли 1111 в'язнів, зокрема 290 українців.

У панахиді візьмуть участь Київське Товариство політв`язнів та жертв репресій, Всеукраїнський «Меморіал» ім. В. Стуса, Міжнародна громадська організація «Соловецьке братство», Український інститут національної пам'яті, Українська Автокефальна Православна Церква.

Нагадуємо суспільству, що 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СССР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 «Про антирадянські елементи».

Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від елементів, які не годилися для будівництва комунізму. Її теоретично обґрунтував новий нарком НКВД Ніколай Єжов і зредаґував сам Сталін.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути