chrome firefox opera safari iexplorer

Українські виставки потрапили до міжнародного рейтингу

24 грудня 2015 о 12:39

До міжнародного рейтингу Топ-15 виставок сучасного мистецтва увійшли 2 виставки, що проходили у Києві 2015 року.

Рейтинг оприлюднило американське видання Hyperallergic.

Бієнале «Київська школа», яка тривала з 8 вересня по 1 листопада, посіла 4 місце рейтингу. Київська бієнале представила 6 шкіл і проходила на кількох локаціях у Києві та за кордоном. Один з авторів рейтингу Алпеш Пател зазначив, що Київська бієнале запам’ятається завдяки зусиллям команди «Центра візуальної культури», без якої не можливе було б її проведення, а також завдяки формату інтегрування виставкових проектів у площину публічного обговорення.

Восьму позицію зайняла виставка Карлоса Мотти «Патріоти. Громадяни. Коханці...», що розпочалася в PinchukArtCentre 31 жовтня і триватиме до 10 січня 2016 року. «Працюючи з журналістом, знайомим з лесбійками, геями, бісексуалами, трансгендерами, інтерсексуалами та квір активістами, Мотта взяв інтерв’ю в 11 осіб  на теми ЛГБТК під час війни. Кожне інтерв'ю делікатно відредаговане і транслюється на моніторі з навушниками для приватного перегляду, не стаючи дидактичним і сенсаційним», — написано в матеріалі.

До списку найкращих виставок також потрапили експозиції, які проходили в Нью-Йорку, Венеції, Мілані, Стамбулі, Гонконгу, Лондоні, Берліні та Мехіко.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути