chrome firefox opera safari iexplorer

Національний музей історії України відзначить шевченківські дні 11-12 березня

11 березня 2016 о 16:15

11 та 12 березня 2016 р. у Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) відбудеться низка заходів, присвячених 202-й річниці від дня народження національного генія Тараса Григоровича Шевченка.

У п’ятницю, о 15.00 – презентація шеститомного видання Шевченківської енциклопедії про життя та творчість видатного поета та митця, виданої протягом 2012—2015 рр.

Зібрання підготовлене Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка НАНУ за участю шевченкознавці України Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, Інституту історії України, Інституту присутній директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, голова редакційної колегії Микола Жулинський.

У суботу, о 16.00 – показ фільмів «Кобзар» (про прижиттєві видання головного шедевру письменника) та «Експедиція» (висвітлює події 1848 р. під час заслання на Аральське море). Обидві стрічки – документальні драми, поєднання документалістики та ігрового кіно.

Вартість відвідування – безкоштовно.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути