chrome firefox opera safari iexplorer

Національний музей історії України відзначить шевченківські дні 11-12 березня

11 березня 2016 о 16:15

11 та 12 березня 2016 р. у Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) відбудеться низка заходів, присвячених 202-й річниці від дня народження національного генія Тараса Григоровича Шевченка.

У п’ятницю, о 15.00 – презентація шеститомного видання Шевченківської енциклопедії про життя та творчість видатного поета та митця, виданої протягом 2012—2015 рр.

Зібрання підготовлене Інститутом літератури імені Т.Г.Шевченка НАНУ за участю шевченкознавці України Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, Інституту історії України, Інституту присутній директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, голова редакційної колегії Микола Жулинський.

У суботу, о 16.00 – показ фільмів «Кобзар» (про прижиттєві видання головного шедевру письменника) та «Експедиція» (висвітлює події 1848 р. під час заслання на Аральське море). Обидві стрічки – документальні драми, поєднання документалістики та ігрового кіно.

Вартість відвідування – безкоштовно.

Джерело: День
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі