chrome firefox opera safari iexplorer

У неділю Україна переходить на літній час

25 березня 2016 о 16:23

У неділю, 27 березня, Україна переходить на літній час.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 „Про порядок обчислення часу на території України“ на території України 27 березня 2016 року о 3 (третій) годині за київським часом запроваджується літній час переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину вперед», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні намагалися відмінити перехід на літній та зимовий час, але потім це скасували. Тож нині діє норма, коли на літній час Україна переходить у кожну останню неділю березня, а на зимовий час – у кожну останню неділю жовтня.

Вважається, що перехід на літній час сприяє економії електроенергії, а також за рахунок збільшення тривалості світлового дня дає можливість відпочивати після роботи ще засвітла.

Тож темнішатиме нарешті пізніше, але й вставати доведеться раніше.

Лікарі наголошують, що в цей період сердечники або люди, котрi мають хронічнi захворювання, можуть відчувати дискомфорт і стрес. Тому радять під час переведення годинників з особливою увагою поставитися до свого здоров’я.

Щоб максимально захистити себе від наслідків порушення циркадних ритмів, варто починати раніше лягати спати за кілька днів до переведення годинників, а кожні два дні вставати на 10-15 хвилин раніше, ніж завжди, і не планувати велику кількість справ на першу половину дня, щоб зменшити ранковий стрес, пише Україна молода.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути