chrome firefox opera safari iexplorer

Маршрут на травневі: що подивитися дорогою з Києва до Харкова

28 квітня 2016 о 10:11

Якщо раптом на травневі свята ви зібралася в Харків до родичів, друзів або просто подивитися друге за величиною місто України, але не любите багатогодинної дороги на машині, то ця стаття допоможе вам урізноманітнити шлях.

Маршрут виглядає так:

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова

  • Зупинка №1. Місто Пирятин

Пам'ятаєш фільм «Королева бензоколонки» з Надією Румянцевою? А знаєш, що знімали його саме тут, на місцевій заправці? Якщо ти прихильниця радянського кіно, то не пропусти це місце.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © static.un.org

  • Зупинка №2. С. Мгар, Лубенський р-н

Мгарський Спасо-Преображенський монастир у селі Мгар – одна з кращих споруд у стилі українського бароко. Монастир знаходиться в дуже красивому місці. За його територією вільно розгулюють павичі, а в пташнику сидить величезний чорний ворон, у сусідній клітці – орел.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © academic.ru

  • Зупинка №3. Місто Миргород

Не обділи увагою місто Миргород. В XI столітті миргородська земля входила до складу Київської Русі і була прикордонним рубежем. Тут знаходився один з опорних пунктів, де князі зустрічалися зі своїми ворогами для підписань мирних договорів. Звідси і пішла назва Миргорода – Мир-город. Місцевий ставок і Успенська церква – мабуть, найважливіші пам'ятки міста. Як стверджують місцеві жителі, дзвін дзвонів цієї церкви зцілює від усіх хвороб.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © interestingukraine.kiev.ua

  • Зупинка №4. С. Великі Сорочинці

Перше, що варто тут побачити –це пам'ятник Миколі Гоголю. А пам'ятаєш його знаменитий твір «Сорочинський ярмарок»? Так, саме у Великих Сорочинцях він і проводиться з XIX століття, і про нього розповідається в повісті.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © tamtour.com.ua

  • Зупинка № 5. Смт Диканька

«Вечори на хуторі біля Диканьки» знають всі. Так ось, це ще одне гоголівське місце. Крім того, тут є красивий ландшафтний парк «Диканський», а його головна визначна пам'ятка – річка Ворскла з її прозорою чистою водою.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © dykanka.at.ua

  • Зупинка №6. Полтава, «Іванова гора»

Остання зупинка перед Харковом. Щоб подивитися всю Полтаву, доведеться витратити весь день – все-таки це не найменше місто. Але є одне місце, побувавши в якому ти сміливо зможеш сказати, що побувала в Полтаві. Називається воно Іванова гора – історичне ядро міста, його найкращий оглядовий майданчик.

Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова
Маршрут на травневі: що подивитися по дорозі з Києва до Харкова © stejka.com

Як бачиш, дорога – це не завжди споглядання нудного пейзажу за вікном. Урізноманіть своє дозвілля, дізнаючись нові для себе куточки України!

Джерело: tochka.net
Розділи: Туристичні новини

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути