chrome firefox opera safari iexplorer

Митці пропонують перейменувати аеропорт «Бориспіль» на честь Казимира Малевича

14 квітня 2016 о 08:40

Культурні діячі написали листа Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів із проханням підтримати ініціативу щодо назви міжнародного аеропорту «Бориспіль» на честь Казимира Малевича.

«Надання імені Казимира Малевича міжнародному аеропорту „Бориспіль“ надасть можливість іншого позиціонування України та стане важливим геополітичним маркером для нашої країни на світовій мапі. Переконані, що це стане вагомим подарунком України до 25-ї річниці Незалежності», – йдеться у зверненні, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на ART UKRAINE.

Ідея надання імені Малевича аеропорту «Бориспіль» належить директорці «Мистецького Арсеналу» Наталії Заболотній.

«У світі далеко не всі знають, що Малевич народився в Києві. Якщо можновладці підтримають громадську ініціативу щодо надання ім'я Казимира Малевича міжнародному аеропорту Бориспіль, ми матимемо кардинально інше позиціонування України. Цей жест стане важливим геополітичним маркером на світовій культурній мапі для України та Києва. Іноземці розумітимуть, що вони летять не в країну проблем, війни, Чорнобиля, політичних негараздів, а туди, де народився один з найвідоміших у світі митців, знакова постать для історії мистецтва XX століття!», – вважає вона.

Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути