chrome firefox opera safari iexplorer

МОЗ хоче зробити частину медпослуг платними

10 травня 2016 о 21:14

Міністерство охорони здоров'я хоче створити єдиний державний пакет безплатних медпослуг, а всі інші зробити платними.

Про це йдеться у проекті концепції реформування системи охорони здоров'я, оприлюдненому на офіційному сайті, передає Еспресо.TV.

Цей гарантований пакет медпослуг поширюватиметься на всіх громадян держави та передбачає первинну меддопомогу, екстрену медичну допомогу (і в стаціонарі), основні види амбулаторних послуг за направленням лікаря первинної ланки, основні види планової стаціонарної медичної допомоги за направленням лікаря первинної ланки або лікаря-фахівця.

Крім того, держпакет буде покриватиме ліки, а також основні лікарські засоби, що використовуються в стаціонарному лікуванні, пріоритетом будуть ліки, які призначають лікарі первинної ланки й фахівці амбулаторного рівня.

Згідно з проектом концепції, обсяг фінансування гарантованого держпакету медпослуг буде динамічною величиною та щорічно затверджуватиметься парламентом.

Медпослуги, що не входять у гарантований держпакет, будуть оплачуватись пацієнтом частково або повністю. Це — послуги лікарів без направлення, деякі діагностичні та лікувальні послуги.

Для того, щоб регулювати все це планують створити Нацагентство з фінансування охорони здоров'я.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути