chrome firefox opera safari iexplorer

Невже керівництву держави заборонили ходити до Шевченка?

22 травня 2016 о 12:26

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко висловив здивування тим, що сьогодні, в день 155-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі, не прийшли пошанувати українського генія представники нинішньої влади.

«Зазвичай, у травні, на річниці повернення Тараса Шевченка в Україну, тисячі українців з’їжджаються у Канів, щоб пошанувати свого ідеологічного батька. Зрозуміло, за часів Російської імперії та Радянського Союзу в ці дні діяла пряма заборона на проведення масових заходів, а тим більше, якщо хтось з українців з’являвся у вишиванці чи з українською символікою, це означало відповідну реакцію з боку правоохоронних органів. Але сьогодні, в незалежній Україні, для кожного справжнього українця Чернеча гора – це духовна столиця українства, а пошанування Шевченка – це пошанування нашого світоглядного батька», – зазначив М. Томенко.

Він зауважив, що після Революції гідності пошанування Тараса Шевченка, зокрема, в день його перепоховання на Чернечій горі, відбувається вже втретє. І от світоглядний парадокс нинішніх керівників держави: ті, хто обійняв посади на ідеях патріотизму, любові та самопожертви заради України, вже третій рік ігнорують Шевченка.

«Вже третій рік поспіль в ці дні на Чернечій горі – жодного представника української влади: ні Президента, ні Прем’єр-міністра, ні Голови Верховної Ради, а в цьому році – власне, і жодного міністра Шевченко не побачив. Тому виглядає таким чином: можна прийти до влади на гаслах любові до України… Але бажано любити і шанувати Україну щоденно!», – вважає Микола Томенко.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути